AA001AA002AA003AA005AA006AA007AA008AA009AA011AA012AA013AA014AA015AA016AA018AA019AA020AA021
 

Servis a renovace

Vozidlo je složeno z několika tisíců jednotlivých dílů. Mnoho těchto dílů podléhá působení různých vlivů a jsou náchylné k selhání. Kovové díly podléhají korozi, těsnění a jiné gumové díly křehnou nebo se projevují vůle a opotřebení mechanických dílů.

Opravit takové poškození vyžaduje mnoho zkušeností a  znalostí, aby bylo dosaženo kvalitního výsledku na který jsme pak my, ale hlavně Vy, náležitě hrdi.

Společnost JH Classic Cars má značnou praxi v renovování a servisu klasických automobilů a motocyklů. Specializujeme se na vozidla evropských výrobců automobilů, především pak na Jaguar, MG, Austin Healey, Mercedes-Benz, Porsche, ale jsme schopni provádět renovace i servis na ostatní klasické automobily. 

Na počátku renovace je nutné vyhledat veškeré dostupné informace o vozidle. Proto kontaktujeme odborné kluby a mnohdy i samotné automobilky abychom získali přesné informace o historii vozidla. Dbáme na to, aby vozidlo po renovaci odpovídalo originálu, tak jak před mnoha lety opouštělo výrobní linky automobilky.

KAROSERIE

Renovace karoserie začíná kompletním rozebráním vozidla na jednotlivé součástky. Holá karoserie je pak zbavena veškerých starých nátěrů a laků. I takové čištění karoserie není jednoduchou záležitostí a je základním bodem celé renovace. Kvalitním očištěním se nejen zjednuduší celkový postup prací a vkládání nových dílů, ale zejména v budoucnu zabrání možnému propuknutí koroze.

Po důkladném očištění začínáme s kompletní obnovou karoserie. Některé díly karoserie jsou natolik zničené, že je nutné je zcela nahradit. V mnohých případech se nedá daný díl již zakoupit, proto musí být individuálně vyroben. Zručnost našich autoklempířů nám dovoluje vyrobit díly karoserie dle dobových továrních výkresů a specifikací.

V průběhu všech karosářských pracích je třeba vozidlo a jeho opravené části dobře antikorozně ošetřit. Hlavně se jedná o uzavřené nebo slepé profily a díly, ke kterým je později špatný přístup. Na tuto ochranu používáme speciální, v praxi vyzkoušené značkové materiály (vosky, antikorozní nátěry, gumové nástřiky,...), které vozidlo chrání mnoho let po renovaci.

Při renovaci ctíme tradiční způsoby oprav karoserií. Moderní technologie a materiály používáme pouze v případě dosažení toho nejlepšího výsledku.

Průběh oprav karoserie je  pečlivě dokumentován, aby zákazník získal jasný přehled o kvalitě a rozsahu provedených prací.

MOTOR A PŘEVODOVKA

Při celkové renovaci je důležitým prvkem kompletní revize motoru a ostatních  mechanických dílů. Obvzláště to platí u sportovních a závodních vozidel, kde jsou motory a jiné mechanické díly ve velké zátěži a podlehají značnému opotřebení. V takovém případě následuje rozebrání motoru a jeho oprava.

Nejprve jsou veškeré mechanické součásti do posledního dílu pečlivě rozmontovány a dobře prohlédnuty. Poškozené nebo zničené součástky jsou nahrazeny zcela novými. Veškeré díly nakupujeme od značkových výrobců z celého světa. Pokud nelze danou součástku zakoupit, vyrobíme ji dle nejnáročnějších technologických standardů.

Naši mechanici jsou schopni nabídnout služby i v oblastech dodatečných úprav motorů. Je nutné si ale uvědomit, že taková úprava a navýšení výkonu musí být odpovídající době, kdy bylo vozidlo vyrobeno. Pro zachování originality a tím i historické hodnoty není možné do klasického automobilu vnášet moderní prvky a technologie. Nelze například instalovat moderní pětistupňovou převodovku do vozidla, které touto převodovkou nebylo nikdy vybaveno. Toto pravidlo ctíme i v případě ostatních úprav.

Opravy motorů, převodovek a všech ostatních mechanických dílů jsou prováděny přímo v našich dílnách. Je pro nás důležité, aby měl zákazník zajištěn maximální přehled o průběhu a kvalitě prováděných oprav.

LAKOVÁNÍ

V JH Classic Cars používáme jen ty nejlepší materiály, které neztrácejí ani po čase nic ze svých vlastností, jsou velice trvanlivé a chemicky odolné. Při lakování celého vozidla dbáme na zachování původních barevných odstínů i postupů lakování, tak jak tomu bylo při výrobě vozidla.

Veškeré přípravné práce a samotné lakování vykonávají pouze naši odborně vyškolení pracovníci. Díky kvalitně provedeným karosářským pracím není nutné ve velké míře používat tmelících prostředků. Snažíme se, aby vozidlo mělo původní rozložení základových i finálních vrstev laku.

INTERIÉR

Stejně jak na karoserii vozidla, tak v interiéru využíváme ty nejlepší materiály. Pečlivě vybíráme usně a jiné dobové materiály z celého světa.

Na vozidla dodáváme kompletní čalounění a stahovací střechy od kvalitních německých výrobců zabývajících se pouze výrobou čalonění na veterány. Tyto produkty jsou vyrobeny jen z těch nejlepších materiálů. Automobilová kůže používaná na čalounění je přesně taková, jaká byla používána na daný typ automobilu v době jeho vzniku. Čalounění pak vypadá velice originálně a vozidlo si zachovává dobovou strukturu a historickou patinu. Veškeré kůže a jiné materiály jsou přesně vzorovány a perforovány dle dobových specifikací.

Kvalitně vytvořený interiér automobilu je pak nejen hezký na pohled, ale vytváří luxusní zážitek pro samotného řidiče.

 
  Servis a renovace