Odborné poradenství

Společnost JH Classic Cars je připravena Vám poradit v oblasti nákupu a prodeje historických automobilů. Zajišťujeme veškerý servis spojený s nákupem v zahraničí a přepravou do ČR.

Před samotným nákupem historického automobilu je nutné položit si několik základních otázek. 

Proč si koupit historické vozidlo?

Historické automobily zažívají v poslední době velký "boom". Spousta lidí touží vlastnit nějakého veterána či oldtimera. Může to být díky vzpomínkám na dětství, kdy v takovém autě jezdili s rodiči, nebo touha pořídit si znovu po letech své první auto, které Vám tak přirostlo k srdci. Může to být také splnění snu řídit vůz, který jsme dříve znali pouze z motoristických časopisů, plakátů nebo vídali ve slavných filmech.

Jaký automobil koupit?

Základní otázka, které je nutné věnovat patřičnou pozornost. Samotný nákup by se měl v prvé řadě řídit určitým citem nebo vztahem k určitému typu nebo značce automobilu. Mnohdy tento cit převáží nad samotnou úvahou o výhodnosti investice. Naše společnost je připravena Vám poradit v oblati nákupu či prodeje klasického automobilu tak, aby jste koupili vozidlo Vašich snů a představ a zároveň se takový nákup stal dobrou investicí.

Jaký je vývoj trhu s historickými automobily?

Trh s historickými automobily se neustále vyvíjí. Předpoklad pro dalších dvacet let je neustálý růst. Během dalších deseti let se předpokládá nárúst v průměru až o sto procent. Výrazně se nepředpokládá oslabení světové ekonomiky, právě naopak, otevřením východních trhů Číny a Ruska se neustále zvyšuje poptávka po klasických automobilech a to výrazně zvedá jejich hodnotu.

Do jakého automobilu se tedy vyplatí nejvíce investovat?

Obecně se dá říci, že jakýkoliv historický automobil se pouze zhodnocuje. Pokud ale kupujete historický automobil za účelem investice a získat tak patřičný profit do budoucna, vyplatí se investovat do automobilů prestižních značek se zajímavou historií nebo vyráběné v omezené sérii produkce. Příkladem mohou být vozidla značek Aston Martin, Ferrari, Jaguar, Mercedes Benz, Porsche a mnohé další. Cena takových automobilů se pak ročně zhodnocuje o několik desítek až stovek procent.

Je lepší koupit automobil zahraniční nebo české provenience?

Pokud chcete pouze investovat, je lepší se zaměřit na automobily zahraniční produkce, ale jak už bylo zmíněno výše, nákup takového automobilu je též srdeční a citovou záležitostí, proto na tomto parametru nemusí až tak záležet. U českých automobilů platí, že větší zájem je v současné době o předválečné stroje. Hodnota některých českých automobilů vzrostla za posledních deset let několikanásobně a dnes, špičkově renovované, mají hodnotu několika milionů korun.

Ať už se jedná o automobil tuzemský nebo zahraniční obecně platí pravidlo, že nejcenější jsou modely první serie nebo první ročníky výroby. Nesmíme opomenout také automobily se zajímavou historií, kde i první majitel zvučného jména může zvyšovat cenu automobilu několikanásobně. Vyšší hodnotu mají i automobily se zajímavou barevnou kombinací, která je pro danou značku typická - Jaguar zelená, Ferrari červená, a pod.

Je lepší auto renovované nebo před renovací v původním stavu?

V tomto případě záleží na individuálním posouzení vozidla. Vozidla před i po renovaci se pohybují v různých cenových rozpětích. Každý automobil je nutné důkladně prohlédnout a zvážit výhodnost nákupu. Nejlépe je zakoupit automobil v původním stavu, pojízdný, nikdy nerenovovaný, v původním laku. Takový automobil má pak nejvyšší hodnotu. Některé automobily mohou být stářím již natolik opotřebované a zničené, že je výhodnější nechat je renovovat.

Při nákupu již renovovaných vozidel je důležitá kvalita a průhlednost provedených oprav na vozidle. Ne každá renovace je dokonalá a velmi záleží kdo renovaci provedl. V nejhorším případě  se může za takovou nekvalitní renovací skrývat mnoho vad a nevratných zásahů, které v budoucnu tvoří jen problémy a nadále automobil znehodnocují. Mnohdy může dojít na situaci, že automobil po renovaci je nutné znovu a kvalitněji opravit, aby bylo dosaženo původního stavu. Naši technici a znalci jsou připraveni Vámi vybraný automobil dokonale prohlédnout a zvážit výhodnost investice.

Kde se nejlépe vyplatí klasický automobil koupit?

Pro nákup zahraničního automobilu je vhodné se poohlédnout po vozidlech v USA, především pak po automobilech z Californie. Tamní příhodné klima pomohlo dochovat mnohé automobily v původním nezkorodovaném a celkově zachovalém stavu.

Díky příznivému vývoji kurzu koruny k dolaru se nyní dají automobily z USA pořídit za výhodné ceny. Jsme připraveni vyhledat a dopravit Vámi vybraný automobil až do ČR. Vyřídíme veškeré nutné náležitosti a zajistíme servis spojený s dopravou po ČR k Vaší maximální spokojenosti. Neváhejte nás kontaktovat pro bližší informace a cenovou nabídku.

 
  Odborné poradenství