005004006003012014007009017
 

Rolls - Royce Silver Cloud I v reklamě

Natáčelo se sice již v podzimním měsíci říjnu, kdy nebylo příliš teplo, ale i tak bylo velice pěkné počasí, abychom se s našim automobilem vydali na cestu po vlastní ose. Zakoupili jsme proto dálniční známku a vydali jsme se po dálnici D1 z Brna směrem na Prahu. Protože to byla první delší cesta s tímto automobilem, byli jsme v očekávání, jak bude probíhat. Automobil, i když je padesát pět let starý, nás velice příjemně překvapil. Cesta byla natolik pohodlná a příjemná, že se nám nechtělo vůbec vystupovat. Po rozbité dálnici se Rolls - Royce na listových pružinách jen vznášel. Kožená sedadla jsou velice příjemná na posez, a proto i po tak dlouhé cestě jsme vystoupili z automobilu naprosto uvolnění. 

Téměř pětilitrový řadový šestiválec s dvěma SU karburátory poskytuje automobilu dostatečný výkon a zaručuje výbornou plynulost jízdy. Síla motoru je přenášena přes čtyřrychlostní automatickou převodovku k zadní nápravě, proto cestovní rychlost tohoto krásného automobilu bezproblému konkurovala moderním vozidlům a tak jsme byli v Praze nadočekávání rychle.  I jízda v pražských ulicích je s tímto automobilem velice příjemná díky hladce řadící automoatické převodovce a dokonálému odpužení podvozku.

Natáčení probíhalo pro nás již na známých místech u Rudolfina a také v krásných pražských uličkách. Filmováním jsme strávili tři krásné dny s hlavním hrdinou, který byl náš Rolls - Royce, a který vzbuzoval pozornost kdekoli, kde se třeba jen na malý okamžik ukázal.

Zajímavostí také bylo, že před samotným zahájením filmování se muselo získat povolení továrny Rolls Royce, jestli je možné takový, i když padesát pět let starý, automobil vůbec filmovat. Toto povolení se po malých problémech podařilo získat, ale i tak bylo vyžadováno několik podmínek, které jsou historicky velice dobře známé. Automobil nesmí být v pozici, kdy má otevřenou kapotu motorového prostoru a je opravován. Nesmí být viděno, že je tažen či odtahován, a mnoho dalších podmínek, které by Rollse pohoršily. Na druhou stranu nesmělo být z reklamy patrné, že produkt, který je v reklamně uveden, "je Rolls-Royce mezi ostatními konkurenčními výrobky". Toto byly hlavní podmínky továrny Rolls Royce. 

Náš tip na kvalitní zimní pneu i pro veterány.

 
  Novinky :: Rolls - Royce a reklama